REKLAMA TP
, Facet z klasą Poradniki Pozostali Zegarki

Poradnik zegarkowy – to musisz wiedzieć przed zakupem

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

0 odpowiedzi na “Poradnik zegarkowy – to musisz wiedzieć przed zakupem”

  1. Błażej pisze:

    Rodzajów szkiełek zegarkowych jest trochę więcej. Od góry tabeli można dodać jeszcze diamentowe, a na dole plastikowe (plexiglas). Diament jest jeszcze wytrzymalszy na zarysowania niż szafir. Z kolei plexi jest tanie, elastyczne i to je najłatwiej polerować. Do tego niektóre zegarki wzorowane na stylach z lat 60, 70ych są nawet w przypadku droższych modeli wyposażane właśnie w plastikowe szkiełko, które daje większe możliwości kształtowania (może być bardziej wypukłe niż szafirowe) i daje większą przejrzystość na brzegach. Ogólnie jednak szafirowe jest najbardziej uniwersalne i faktycznie niebywale ciężko jest je zarysować przy nawet intensywnym użytkowaniu czasomierza. Do tego z własnego doświadczenia wiem, że łatwo je czyścić z jakichkolwiek zabrudzeń.
    Ważne by każdy wiedział, że stosowane do szkiełek szafir i rzadko diament są uzyskiwane w sposób sztuczny. Są to syntetyczne kamienie bo gdyby na taką skalę producenci stosowali te minerały to by ich już pewnie brakło na świecie. Nie ma się czym martwić gdyż szafir i diament syntetyczne (podobnie jak rubin łożyskujący koła zębate) mają lepszą jakość do tych zastosowań niż naturalne gdyż są idealnie gładkie, bez mikropęknięć, osłabień i wyszczerbień. Te wady występują w naturalnych odmianach owych kamieni. Oczywiście te wady przestają być wadami gdy kamienie takie mają służyć jako element biżuterii bo nadają im oryginalności i niepowtarzalności.

    Certyfikat COSC nie jest jedynym potwierdzającym dokładność. Niemcy, na przykład, mają kilka swoich instytutów nadających certyfikat dokładności chodu. Z kolei Rolex co prawda bada zegarki w instytucie certyfikującym ale sam dba by były dokładniejsze niż wymagania COSC.

Leave a Reply


reklama